Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Grüner Veltliner DAC Lustfeld

Młodzieńcza świeżość tego wina z nutą jabłka i cytryny to radość dla wszystkich miłośników wina. Stanowi idealne uzupełnienie niemal wszystkich dań.

52,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Veltlin Green to sztandarowa odmiana wina w Austrii. Stanowią prawie 40% wszystkich winorośli. Jest to wino o antycznych korzeniach - sięgające czasów rzymskich. Przez wieki Veltlin Green był uważany za jedynie przeciętny. Dopiero w latach 50. XX wieku zaczęto uprawiać uprawy, które zaczęły produkować wysokiej jakości wina. Veltlin Green to bardzo przystosowująca się odmiana, taka jak Riesling, dobrze rośnie na większości rodzajów gleby. Najlepsze wina z tej odmiany pochodzą tradycyjnie z regionów Kamptal i Wachau, ale także z innych regionów - takich jak Thayatal czy Weinviertel. Znajdziesz tu wspaniałe wina z tej odmiany – wyjątkowe, niesamowicie złożone i ze zrównoważonym stosunkiem kwasów i cukru – a także Veltlin Green autorstwa pana Ernsta Zimmerla.

Alkohol: 12 % obj.

Kwasowość: 6,1 g/l

Cukier resztkowy: 3,5 g/l

Temperatura picia: 6 ° - 11 °C 

Starzenie: w stalowych zbiornikach

Zawartość butelki: 0,75 l

0121