Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Winnica Sommer

Winnica Sommer

Nasze winnice są dla nas niczym wielka orkiestra. Świadome postępowanie z nimi to nasza misja. Zachowanie umiaru, równowagi i respekt, to nie tylko patetyczne hasła, lecz wyraz naszego szacunku, 

który z pewnością dostrzegą Państwo poznając bliżej nasze wina.

Południowy wschód

Od wielu generacji rodzina Sommer mieszka w regionie Donnerskirchen przy południowo-wschodnich zboczach Gór Litawskich. Panoński klimat z rzadkimi opadami oraz z gorącym i suchym latem stwarza doskonałe warunki dla winorośli.

Jezioro Nezyderskie dzięki niepowtarzalnemu klimatowi tworzy doskonałe warunki do uprawy wina. Tutaj powstaje wyśmienite czerwone i białe austriackie wino z Burgenlandu. Białe wina – Grüner Veltliner, Riesling i Chardonnay z różnych lokalizacji – także z Leithaberg, Muskateller Sauvignon Blanc i Welschriesling cieszą się tak samo dużym uznaniem wśród miłośników wina jak wina czerwone – Blaufränkisch, Zweigelt (Blauer Zweigelt).

Także Frizzante – w postaci Leopold Rose ma swoich wielkich fanów. Z duża dozą miłości i fachowej wiedzy produkowane są tutaj najlepsze austriackie, burgenlandzkie wina.