Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Winnica Rosenberger

Winnica Rosenberger

Od 1812 roku nazwa Rosenberger z Furth/Palt kojarzona jest z wysokogatunkowymi produktami.

Na niemal 9 hektarach uprawiamy wina w najbardziej optymalnych warunkach, między innymi w winnicach Steinbühel, Höhlgraben, Steinhagen, Hochrain, Steiner Point i Landwied.

Przemyślana pielęgnacja winorośli i celowe przecinanie gwarantują optymalne zasilenie owoców. Dzięki łagodnej obróbce owoców i poddawaniu ich odpowiedniemu procesowi fermentacji jesteśmy w stanie wykreować wina o najróżnorodniejszych nutach, od owocowo-świeżych po eleganckie o pełnym smaku, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Zróżnicowane podłoże ulega wpływom klimatycznym, które tworzy bliskość Dunaju. Bardzo duże różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą rodzą niepowtarzalny aromat winogron i w konsekwencji produkowanego tam wina.

W 1985 roku wraz z założeniem Vinum circa Montem (łac. wino wokół góry) stworzono nowy standard jakości tych austriackich, dokładnie dolnoaustriackich win. Produkowane tutaj białe miejscowe wino Grüner Veltliner i kupaż miejscowego czerwonego wina to bardzo korzystne cenowo wina stołowe. Inne wersje to białe wino Grüner Veltliner Selection oraz Zweigelt Selection. W przypadku białego wina wymienić należy ponadto Grüner Veltliner DAC Kremstal oraz Riesling DAC Kremstal Reserve. W przypadku wina czerwonego - Zweigelt Barrique oraz Cabernet Sauvignon Barrique.

Ta dolnoaustriacka winnica w pobliżu Krems na obrzeżach Wachau produkuje białe i czerwone wino, które sprosta wszystkim gustom.