Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Winnica MAD

Winnica MAD

MAD – mocno osadzeni w tradycji & trochę szaleni.

MAD

Nazwisko, które mówi samo za siebie.

Szaleni?

Tak!

MAD – szaleni – czy raczej zwariowani na punkcie tradycji – w tej winnicy białe i czerwone wino produkowane jest już od 1786 roku. Winnica MAD – 235 lat odpowiedzialności za austriackie wino i respektu przed naturą. Ta winnica jest typowo rodzinną firmą, w której każdy może w 100% polegać na każdym. Każdy zna mocne i słabe strony pozostałych, dlatego wie, że wspólnymi siłami można osiągnąć więcej. W kwestii produkcji wyśmienitego czerwonego i białego wina już wcześnie stwierdzono, jak ważne jest położenie winnicy. I tak część znanej na cały świat lokalizacji MARIENTHAL jest od dawien dawna w posiadaniu rodziny. Stąd pochodzi najlepsze wino Blaufränkisch. W Oggau przy granicy z Węgrami klimat i gleba wokół Jeziora Nezyderskiego i Leithaberg tworzą ku temu optymalne warunki. Dowodem na to są liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia dla tego austriackiego wina.

Jeżeli chodzi o białe wino, wymienić należy Welschriesling  Seestern, Chardonnay Seestern i Leithaberg, Grüner Veltliner Seestern. W przypadku wina czerwonego – Merlot Ried Loisland, Zweigelt Seestern, Blaufränkisch z różnych lokalizacji. Muskat Ottonel występuje też w formie odświeżającego Frizzante.

Wino czerwone i białe z winnicy MAD znaleźć można także w Niemczech, Belgii, na Węgrzech, w Szwajcarii a także USA.

Kolejny dowód na to, że powstaje tam wysokogatunkowe austriackie wino czerwone i białe z Burgenlandu.

Tags: Winnica MAD