Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Winnica Ernst Zimmerl

Winnica Ernst Zimmerl

Winnica Ernst Zimmerl ma powierzchnię 7 ha, znajduje się w Dolnej Austrii w Untermarkersdorf – w WEINVIERTEL - w pobliżu czeskiej granicy i istnieje już od wielu generacji.

Miłość do szczegółów i dbałość o winnice to podstawy sukcesu tego typowo austriackiego wina, wina z Weinviertel. Lokalizacje Sommerleiten, Lustfeld i Rieden eksploatowane są już od ponad 30 lat i dzięki temu rodzą doskonałe wina DAC.

Winnica Ernst Zimmerl regularnie wymieniana jest w prasie fachowej (przykład: wśród 7% najlepszych win regionu w 2019 r.). W przypadku wina białego wspomnieć należy o Grüner Veltliner, Chardonnay oraz Rivaner (znane dawniej również jako Müller-Thurgau) - typowo austriacki szczep. W przypadku wina czerwonego na uwagę zasługuje Zweigelt oraz kupaże z Zweigelt/Merlot/Cabernet Sauvignon. Ernst Zimmerl to mała, lecz znacząca winnica reprezentująca region Weinvietel, Dolną Austrię, Austrię.