Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Winnica Birgit Braunstein

Winnica Birgit Braunstein

Czerpiąc z 400-letniej tradycji naszej winnicy oraz kierując się wpływami kosmicznych konstelacji produkujemy w naszym terroir wino, które swoją żywotność przekazuje ich miłośnikom – wino o bardzo jasno zdefiniowanym smaku, mineralne, delikatne, eleganckie i z dużym potencjałem leżakowania.

Wino jako posłaniec radości i rozkoszy

Wielkie wina – czyli wina z terroir to nie nowy modny trend, nie zostały wymyślone – są znane od dawna.

Z wielką radością i zaangażowaniem pracuję w miejscu, gdzie Góry Litawskie za Purbach, podłoże z łupka, wapienia z muszli i skrystalizowanego kwarcu tworzą perfekcyjne warunki do produkcji wina klasyfikowanego jako wielkie wino oraz gdzie Jezioro Nezyderskie ze swoim niepowtarzalnym klimatem nadaje temu winu szczególnej dojrzałości i specyficznych dla tego terroir mineralności i naturalności.

Świeże chłodne powietrze w nocy zapewnia zboczom Gór Litawskich płodność, a winoroślom  finezję i żywotność. Produkujemy tutaj także austriackie BIODYNAMICZNE wino białe i czerwone.

BIODYNAMICZNA uprawa dopuszcza delikatne przycięcie winorośli w odpowiednim czasie z uwzględnieniem fazy księżyca i układu gwiazd sprzyjających procesom wegetacyjnym. Kompost do nawożenia pochodzi od zwierząt z własnego chowu, stary drzewostan i wiele więcej przyczyniają się do sukcesu tych austriackich win z Burgenlandu.

W winnicy Birgit Braunstein znaleźć można także WINA AMFOROWE, czyli wina wyrabiane metodą, która znana była już przed 8000 lat. Birgit Braunstein – jedna z najbardziej uznanych producentek wina w Austrii wyznaje filozofię, że TRADYCJA TO NIE PRZEKAZYWANIE POPIOŁU, LECZ OGNIA oraz że  DZIECI POWINNY DOSTAĆ OD SWOICH RODZICÓW DWIE RZECZY: KORZENIE I SKRZYDŁA, to tylko dwa przykłady założeń, na których opiera się sukces jej winiarni. Tym samym również w przyszłości można spodziewać się po tej winiarni doskonałego austriackiego czerwonego i białego wina.

W ofercie wina białego znajdziemy Chardonnay, Pinot Blanc, Welschriesling, Sauvignon Blanc o różnym stopniu dojrzałości – w przypadku czerwonego wina Pinot, Zweigelt, Merlot, Blaufränkisch także w tym przypadku o różnym stopniu dojrzałości i pochodzącego z różnych zboczy. Winnica ta produkuje najlepsze austriackie wino białe i czerwone, rozkosz podniebienia dla miłośników wina, zwłaszcza austriackiego wina.