Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

MUSKATELLER (GELBER MUSKATELLER)

Nie wiadomo, skąd dokładnie pochodzi odmiana muskateller – gelber muskateller, zakłada się, że z Grecji, ale są też teorie, że wywodzi się z Italii.

Pewnie jest jedno – MUSKATELLER – GELBER MUSKATELLER – zalicza się do najstarszych odmian winorośli na świecie.

Powierzchnia jego upraw w Austrii zajmuje ok. 1400 ha, czyli nieco ponad 3% całkowitej powierzchni upraw.

W Austrii GELBER MUSKATELLER uprawiany jest w Burgenlandzie (okolica Jeziora Nezyderskiego, LEITHABERG), w Dolnej Austrii oraz Styrii i w kilku miejscach w Wiedniu.

W bukiecie można wyczuć różne nuty smakowe od śliwki, poprzez skórkę pomarańczy, po piernik i kardamon. Jest to w każdym razie bardzo owocowe wino podbite lekkim posmakiem gałki muszkatołowej.

Winem gelber muskateller należy delektować się przede wszystkim bez dodatków, na przykład jak zwieńczenie pięknego dnia, we dwoje lub z przyjaciółmi.

Niemniej doskonale komponuje się z różnymi sałatkami – rybną, z kurczakiem czy z małżami.

MUSKATELLER – GELBER MUSKATELLER z austriackich winnic to przyjemność dla podniebienia dla znawców wina, miłośników wina i tych, którzy dopiero się rozsmakowują w winie.